• Charakteristika MŠ

• Naša materská škola sa nachádza v obci Most pri Bratislave. Kmeňová materská škola, hlavná, základná budova, v ktorej sídli aj riaditeľka materskej školy, sa nachádza na ul. 29.augusta je situovaná v tichej ulici obce a je pôvodnou materskou školou od roku 1950, kedy ju tvorila jedna trieda a deti sa zháňali doslova priamo z ulice. Je to materská škola s vyučovacím jazykom slovenským.

Rokmi, výstavbami nových domov, ulíc, štvrtí.. a s pribúdajúcim počtom obyvateľov sa materská škola pretvárala a formovala a k už nedostačujúcej kapacite vtedy už dvojtriedky sa pribudovala samostatná trieda pre deti v predškolskom veku a stala sa trojtriednou.

1.trieda Lienky, 2. trieda Motýliky, 3. trieda Včielky.

Interiér tvoria dve triedy, z ktorých každá má samostatnú šatňu, herňu a spoločné sú hygienické zariadenie, jedáleň a spálňa. Tretia trieda aj s príslušenstvom je v prístavbe, v areáli materskej školy. Trieda má samostatné hygienické zariadenie, šatňu. Jedáleň je súčasťou triedy. Na odpočinok sa rozkladajú ležadlá.

Súčasťou areálu je školský dvor, ktorý umožňuje deťom tráviť vonku čas rôznorodými aktivitami na trávnatom povrchu aj bezpečnostnom povrchu, na ktorom sú umiestnené rôzne atrakcie/hojdačky, šmykľavka,strunové kolísadlá, rovnovážny chodník,vláčik,altánok, pieskovisko../

K materskej škole v roku  2018 pribudlo aj elokované pracovisko na Športovej ulici. Ktoré malo vyriešiť zúfalú situáciu s nedostatkom miest pre deti v obci. Je to novopostavená kontajnerová budova, v ktorej sa nachádzajú tri triedy,

1.trieda Žabky, 2.trieda Myšky, 3.trieda Sovičky.

Vybavené sú interaktívnymi tabuľami, germicídnymi žiaričmi, klimatizáciou, didaktickým materiálom. Každá trieda má samostatné hygienické zariadenie, šatňu. Spoločná je jedáleň. Na odpočinok sa v každej triede rozkladajú ležadlá.

Súčasťou areálu je školský dvor, ktorý umožňuje deťom tráviť vonku čas rôznorodými aktivitami na trávnatom povrchu aj bezpečnostnom povrchu, na ktorom sú umiestnené rôzne atrakcie/hojdačky, šmykľavky, strunové kolísadlá, altánok, pieskovisko, kolotoč../

Každoročne sa vďaka rodičovskej podpore cez o.z. združenie rodičov a priateľov Materskej školy v Moste pri Bratislave z 2% školské exteriéry aj interiéry zvelaďujú a pribúdajú herné prvky. Ďakujeme :-)

Materská škola nemá vlastnú kuchyňu, stravu denne dovážame zo školskej kuchyne na Športovej ulici, v areáli základnej školy M.R.Štefánika v Moste pri Bratislave.

Materská škola poskytuje celodennú výchovnú starostlivosť deťom vo veku od troch do šesť rokov a deťom s odloženou povinnou školskou dochádzkou. Zároveň poskytuje deťom aj možnosť poldenného pobytu.

V roku 2024 pribudne k materskej škole 2.elokované pracovisko na Bratislavskej ulici. Pôjde o zrekonštruovanú budovu bývalej základnej školy resp. materskej školy. Tak isto bude trojtriedna.